Top
+420 725 892 292

Informace o

Talenťáčku

Každý má určitý talent, ale ne každý ho dokáže v sobě objevit. Proto vznikl Talenťáček! Jsme tu od odhalování malých velkých Talentů.

Během pětidenního příměstského tábora si děti vyzkouší různé sporty, tance, kreativní činnosti i zpěv a hraní na hudební nástroje! Každý se zkrátka v něčem najde.

Jsme jediný tábor v České republice, který přímo spolupracuje s kluby a kroužky z daného města. Dětem se u nás naplno věnují trenéři a lektoři, ke kterým se pak od září mohou děti přihlásit do oddílů na daný zvolený kroužek.

Příběh Talenťáčku?

Jako trenérka karate vítám každý rok v září 40 nových dětí na prvních trénincích. Od prvního pohledu vím, které z dětí se na karate chtělo přihlásit samo, a které je tam z donucení. Také lze během prvních pár tréninků poznat, které děti mají talent, vůli a chuť se karate učit, dále ty, které nemusí mít talent, ale tréninky je baví a chtějí se v něm zlepšovat (píle je důležitější než talent :-)). Nakonec jsou tam vždy i děti, kterým karate nic neříká a raději by třeba tancovaly.

Trenér je sice základ, musí umět s dětmi pracovat a vytvořit si s nimi vztah. Ale přijde mi škoda, když u někoho zpozoruji talent, či zálibu v něco jiného, než zrovna v karate, aby dítě nepokračovalo dál za něčím, co by ho mohlo naplňovat třeba celý život.

Zkrátka každý je šikovný na něco jiného. Někdo na míčové sporty, jiný zase potřebuje vybít energii při bojových sportech, někdo se rád hýbe do rytmu hudby, jiný nejraději ze všeho tvoří, zpívá, či hraje na hudební nástroje.

A proto vznikl Talenťáček – chceme, aby si každý našel svou vášeň.

Z pozorování víme, že většina dětí vyzkouší 3-6 kroužků, než přijdou na to, co by je mohlo bavit.
Co vše s tím může být spojeno?

 • 2-4 roky ztraceného času stráveného zkoušením různých sportů a činností
 • vysoké výdaje z vašich peněženek
 • kolikrát mnoho dětských slz
 • velkou dávku nechutě k určitým činnostem
 • nenaplnění rodičovské vize… (Ajajaj)
 • Proto jsou u nás na 1.místě tři základní věci:
  Zábava – Talent – Spokojenost

  Při výběru činnosti, které by se dítě mohlo nadále věnovat a zlepšovat se v ní, je důležité, aby daná aktivita dítě v první řadě bavila. Dále aby se v ní dítě cítilo jako ryba ve vodě, a v neposlední řadě jsou důležité sympatie dítěte s lektorem/trenérem, u kterého by se pak dále mohlo ve zvolené činnosti zlepšovat.

  Během tábora budeme také děti pozorovat při všech činnostech a posuzovat právě tyto 3 hlavní věci. Na konci tábora pak od nás dostanete zpětnou vazbu, která se bude skládat ze 3 částí:

  1. část – nejdůležitější jsou postřehy dítěte – co ho nejvíce bavilo, při které činnosti se cítilo nejpřirozeněji, v čem by se chtělo dále zlepšovat
  2. část – názor lektorů/trenérů – odborný pohled na nadání a vlohy dětí při daném sportu, tanci, kreativních činnostech, či zpěvu a hraní na hudební nástroje
  3. část – nezávislý názor dohledu dětí


  Zpívej

  Jaký hudební nástroj je pro tebe ten pravý?

  Sportuj

  Fotbalista, bojovník nebo snad tenista?

  Tancuj

  V jakém rytmu roztančíš celý svět?

  Maluj

  Na plátno, na papír nebo snad na sebe?
  Zpívej:

  Chtěl by si zpívat? Nebo se začít učit hrát na hudební nástroj, ale ještě nevíš, který by tě bavil nejvíce? U nás budeš mít možnost vše vyzkoušet!

 • Zpěv, Kytara, Klavír, Bicí nebo Housle
 • Sportuj:

  Sport je pro naše tělo i mysl velice důležitý a měl by být nepostradatelnou součástí našich životů již od dětství. Někdy musíme ke sportu děti nutit, nebylo by tedy lepší, kdyby si děti vybraly samy sport, kterému se chtějí věnovat, který je bude bavit, a který je udrží fit?

 • Bojové sporty - Karate, Judo, Sebeobrana nebo Kickbox
 • Ostatní - Fotbal, Florbal, Hokej, Tenis, Atletika nebo Gymnastika
 • Tancuj:

  Tanec je pro tělo přirozeným pohybem, taková hra s vlastním tělem. Naučí se koordinovat své tělo, správné ho držet a také základy rytmiky.

 • Aerobik, Mažoretky, Zumba, Společenské tance, Break Dance nebo Hip Hop
 • Maluj:

  Kreativita je často během školních let v dětech postupně zabíjena… Proto bychom na ní neměli zapomínat a nechat děti tvořit, tvořit a tvořit.

 • Malování, Keramika nebo Tvorba a s střih videí
 • Neváhajte a přihlašte i svůj malý talent!

  A my objevíme talent v něm!